T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ARAŞTIRMA VE EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

HİTİT

TURİZMİ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI HİTİT (ÇORUM)

“Hitit Turizmi Geliştirme Çalışmaları”, Çorum ili Merkez ilçesi ve Boğazkale, Alacahöyük, Osmancık, Bayat, Kargı, Oğuzlar, Mecitözü, Ortaköy, İskilip ve Dodurga ilçelerinin mülki idare amirleri, belediye başkanları, ilgili kamu kurum/kuruluşları ve özel sektör temsilcilerinin katılımları ile Çorum’da düzenlenmiştir.

ALAN İNCELEMESİ:

18-20 Mart 2005 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

I. ÇALIŞTAY:

16-17 Mayıs 2005 tarihinde, kamu, sektör temsilcileri, STK ve üniversiteden temsilcilerinden oluşan 121 kişilik bir grubun katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

II. ÇALIŞTAY (EYLEM PLANI İZLEME TOPLANTISI):

09 Aralık 2005 tarihinde kamu, sektör temsilcileri, STK ve üniversiteden temsilcilerden oluşan 79 kişilik bir grubun katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

TURİSTİK ÜRÜN OLUŞTURMA VE PAZARLAMA SEMİNERİ:

09-10 Mart 2006 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Ozanay OMUR tarafından Çorum’da turizm ile doğrudan ilgisi olan esnaf gruplarına ve ev hanımlarına yönelik olarak “Turistik Ürün Oluşturma ve Pazarlama Semineri” düzenlenmiştir.

TURİSTİK ÜRÜN OLUŞTURMA VE PAZARLAMA ÇALIŞMALARININ DEĞERLENDİRİLMESİ:

Düzenlenen eğitim seminerleri sonrası oluşturulan turistik ürünlerin incelenmesi ve pazar şanslarının değerlendirilmesi için 01-02 Ağustos 2006 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Ozanay OMUR, Çorum’daki çalışmalarını gerçekleştirmiştir.

BİLGİLENDİRME VE TANITMA TURU: 31 Ekim -1 Kasım 2006 tarihleri arasında Çorum il merkezi ve ilçelerine yönelik olarak bilgilendirme ve tanıtım turu düzenlenmiştir. Etkinliğe, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çorum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve basın kuruluşlarından toplam 31 kişi katılmıştır.


İçeriği Hazırlayan: Kültür ve Turizm Uzmanı Serkan KILIÇ